Raňajky s reklamou: Je gender problematika v reklame naozaj problémom?

 
 

 

Pozývame vás na ďalší zo série eventov Raňajky s reklamou, ktoré organizuje Rada pre reklamu v spolupráci s KRASom, tentokrát na tému: JE GENDER PROBLEMATIKA V REKLAME NAOZAJ PROBLÉMOM? 

Žena, ktorá nevie zaparkovať, matka, dobrá manželka a kuchárka. Muž, ktorý nevymení plienku, úspešný len ak je bohatý alebo aspoň svalnatý.  Je v dobe rodovej a sexuálnej rovnosti, rovnosti príležitostí žien a mužov takéto stereotypné zobrazenie ešte účinné? Dokáže takáto reklama stále predať váš produkt? A ako vnímajú mužov a ženy v reklame samotní spotrebitelia? Sú genderové stereotypy v reklame naozaj problémom alebo sa stáva problematický boj proti nim...nastala éra genderového šialenstva?

 
 

Kedy: v utorok 25. februára 2020 od 8.30 hod. do 10.00 hod.

Kde: v kaviarni Foxford, Obchodná 26, Bratislava

Cena: 8 eur. Suma zahŕňa vstup, kávu a skvelé raňajky

Ako sa registrovať: Registračný formulár spolu s ďalšími informáciami nájdete na www.ranajkysreklamou.sk. 

Nálezy Arbitrážnej komisie RPR

Nálezom sa rozumie písomné vyhotovenie výsledku posúdenia reklamy Komisiou a odôvodnenie jej rozhodnutia.

Novinky

26.11.2021

Tlačová správa z 9. zasadnutia AK RPR

Tlačová správa z 9. zasadnutia Arbitrážnej komisie Rady pre reklamu v roku 2021 BRATISLAVA. Dňa 11. 11. 2021 sa konalo 9....

28.10.2021

Tlačová správa z 8. zasadnutia AK RPR

BRATISLAVA. Dňa 14. 10. 2021 sa konalo 8. zasadnutie Arbitrážnej komisie Rady pre reklamu (ďalej len AK RPR). AK RPR ako orgán etickej...

Všetky novinky

Členovia rady pre reklamu

RPR združuje subjekty, ktoré aktívne vstupujú do procesu marketingovej komunikácie - asociácie zadávateľov reklamy, reklamné agentúry, média ale aj podnkateľské subjekty, využívajúce propagáciu formou reklamy.

Zoznam členov

Rada pre reklamu

Rada pre reklamu (RPR) je orgán etickej samoregulácie reklamy. Hlavným cieľom RPR je zabezpečovať a presadzovať, aby sa na území Slovenskej Republiky šírila čestná, slušná, decentná, legálna a pravdivá reklama.

Viac o Rade pre reklamu

Prihlásenie

Partneri

Nadace Open Society Fund Praha Norway Grants Mediálne.sk

RPR je členom

The European Advertising Standards Alliance

Rada pre reklamu je partnerom projektu „Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě“, ktorý podporila Nadace Open Society Fund Praha z programu „Dejme (že)nám šanci“, ktorý je financovaný z Norských fondov.